Labai atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklės versija nepalaiko puslapio. Prašome atnaujinti naršyklę arba spauskite tęsti.
lt

Kalba Karoliniškės Naujienos „Karoliniškių būstas“: „termošoką“ papildomai atliksime visuose namuose
  • „Karoliniškių būstas“: „termošoką“ papildomai atliksime visuose namuose

2017-03-10
Reaguodami į Vilniaus savivaldybės paskelbtą ekstremalią padėtį, „Karoliniškių būsto“ daugiabučių namų administratoriai visuose savo prižiūrimuose namuose jau nuo šiandien papildomai atliks karšto vandens sistemų „termošoką“.
 
Legionelia genties bakterijos gali sukelti ligą, panašią į gripą. Žmogus legionelioze dažniausiai užsikrečia kvėpuodamas aerozoliu, kuriame yra legionelių. Šiomis bakterijomis neužsikrečiama geriant vandenį ar vartojant jį maisto ruošimui. Neužsikrečiama ir nuo kito sergančio asmens.           
 
Palankiausia vandens temperatūra legionelėmis daugintis yra 25-46°C. Žemesnėje nei 20°C ir aukštesnėje nei 60°C temperatūroje jos nesidaugina, bet išlieka gyvybingos. Legionelės gali daugintis karšto ir šalto vandens sistemose, ypač dušo galvutėse ir vandentiekio čiaupe, silpnai tekančiame arba visiškai stovinčiame vandenyje. Gyventojams patariama neleisti vandeniui užsistovėti, kad nesikauptų nuosėdos reguliariai valyti dušus, dušų galvutes ir vandens čiaupus. Visus vandens filtrus būtina valyti ir dezinfekuoti kas 1-3 mėnesius.
 
Šių darbų metu karšto vandens temperatūra padidinama iki 66°C, atitinkamai taps karštesni ir „gyvatukai“, ir tokia temperatūra palaikoma 25-30 min. Todėl karšto vandens vartotojai yra prašomi atsukti karšto vandens čiaupus ir per visas karšto vandens ėmimo vietas nuleisti vandenį. Gyventojai minėtų darbų metu tūrėtų būti atsargūs, naudodamiesi karštu vandeniu.
 
„Norime nuraminti gyventojus, todėl jau nuo šiandien visuose mūsų prižiūrimuose namuose įpareigojome rangovus papildomai atlikti karšto vandens sistemų „termošoką“. Sudarėme atliekamų darbų grafiką ir pradėjome vykdyti darbus. Mieli gyventojai, apie darbų eigą būsite informuoti elektroniniais laiškais, SMS žinutėmis, laiptinėse bus iškabinti skelbimai. Turime visą parą veikiantį Klientų informavimo centrą bei avarinę tarnybą, todėl jei kils klausimų, drąsiai kreipkitės į mus bet kuriuo jums patogiu laiku. Tuo metu, kai bus vykdoma sistemų profilaktika, prašome bent 10-čiai minučių atsukti karšto vandens čiaupus, kad būtų užtikrinta vandens cirkuliacija bei profilaktikos efektyvumas. Taip pat gyventojai turėtų būti atsargūs, nes tuo metu, kai bus vykdomi profilaktikos darbai, vandens temperatūra bus aukštesnė nei įprastai“, – sako bendrovės „Mano būstas“ Daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys.
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
8 700 55966
Visą parą
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
8 700 55966
Visą parą